arhiv-novostey-2019 1-e полугодие

НОВИНИ ФЕДЕРАЦІЇ
НОВИНИ ГАНДБОЛУ

29.05.2019

ПАМʼЯТІ АНАТОЛІЯ КРИВОРУЧКА

      Сьогодні ми отримали скорботну звістку. Пішов з життя відомий гандбольний діяч, суддя міжнародної категорії, майстер спорту СРСР Анатолій Давидович Криворучко.
Анатолій Давидович протягом багатьох років професійно займався гандболом, був гравцем відомої команди одеських армійців – чемпіона СРСР.
      Пізніше грав у команді ветеранів гандболу, а також виступав організатором масштабних змагань та чемпіонатів різного рівня – від дитячої ліги до ветеранського руху.
Як делегат Федерації гандболу України, суддя багатьох гандбольних змагань Анатолій Давидович зарекомендував себе принциповим, грамотним фахівцем. Його участь у іграх завжди означала гарантію справедливого суддівства, терпіння, повагу до спортсменів та повну відповідальність за результат і дотримання перебігу змагань. Людина небайдужої душі, він ніколи не був пасивним спостерігачем та реєстратором помилок.
       Багато років Анатолій Криворучко присвятив роботі в Федерації гандболу Одеської області, останні п’ять – перебуваючи на посту заступника голови ФГО. За цей час він не втратив можливості активної участі у гандбольному житті регіону, у формуванні особистості спортсмена. Багато зусиль Анатолій Давидович доклав до відродження та формування руху ветеранського гандболу, виступив одним з ініціаторів та організаторів таких вагомих спортивних подій як Міжнародний турнір серед ветеранів гандболу «Чорноморські ігри», турнір з гандболу пам’яті Анатолія Петриги тощо.
Федерація гандболу Одеської області висловлює глибоке співчуття всій гандбольній громаді Одещини, а також рідним та близьким у цей складний та скорботний час.
        Прощання із Анатолієм Криворучком відбудеться 31 травня (п’ятниця):
        10.00 – вул. Старопортофранківська, 6
        12.40 – Таїровське кладовище, крематорій
                                                                                                                               Президія Федерації гандболу Одеської області

76b0d096d25dbeadc3d638859f20b584_120x826
76b0d096d25dbeadc3d638859f20b584_120x826

25.05.2019 Фото

ФІНІШУВАЛА ОБЛАСНА
ДИТЯЧА ЛІГА

    Вчора у м. Чорноморськ відбулися фінальні ігри обласної дитячої ліги з гандболу серед юнаків 2004-05 та 2006-07 років народження.
У старшій віковій групі були заявлені команди з м. м. Роздільна, Чорноморськ, Южне, Болград, смт Іванівка та с. Шабо (Білгород-Дністровський район). За рядом обставин команда м. Болград вибула зі змагань після 1-го туру, а команда с. Шабо – після 3-го, в результаті чого у фіналі грали чотири команди. Турнірна таблиця виглядає наступним чином:Таблиця

Серед юнаків 2006-07 р. р. н. змагалися сім команд з м. м. Роздільна, Біляївка, Болград, Чорноморськ (дві команди) та смт Іванівка та Овідіополь.
    Місця у цій віковій групі розподілилися так: Таблиця     Голова Федерації гандболу Одеської області Сергій Гриневецький привітав учасників змагань та нагородив кубками та медалями. Також було визначено кращих гравців кожної з команд. Ними стали: Пазушкін Д. (м. Болград), Селіон С. (м. Біляївка), Шевченко І., Солов’йов Г. та Подборський Г. (м. Чорноморськ), Лук’янець Д. та Задорожний І. (смт Іванівка), Гура М. та Подольський Д. (м. Роздільна), Тищенко С. (смт Овідіополь), Щуров В. (м. Южне). Вони та тренери команд-переможиць (Сергій Латушков та Олена Чуприна) були народжені дипломами ФГО та подарунками від імені голови Національного олімпійського комітету України С.Н. Бубки.

15.05.2019 Фото

ЖАННА ГЕОРГІЄВА.
ЗУСТРІЧ КРІЗЬ РОКИ. 

    Нещодавно до Федерації гандболу Одеської області завітала майстер спорту СРСР з гандболу, чемпіонка СРСР 1958 р. (гандбол 11х11), срібна призерка чемпіонату СРСР 1959 р. (гандбол 11х11), гравець команд «Локомотив» Одеса (1958) та СКИФ Київ (1959-1963), викладач кафедри фізвиховання Одеської Академії холоду (1972-2003) Жанна Костянтинівна Георгієва.
    Зустрічав гостю голова ФГО Сергій Гриневецький. Цікаво, що Жанна Костянтинівна була викладачем Сергія Рафаїловича під час його навчання в Одеському технологічному інституті холодильної промисловості (саме таку назву мала тоді Академія холоду).
     Сергій Рафаїлович ознайомив почесну гостю із експозицією музею гандболу, розповів про роботу Федерації з популяризації гандболу на Одещині, поділився планами на майбутнє та вручив пам’ятні подарунки від Федерації. Жанна Георгієва передала до фонду музею цікаві матеріали з власного архіву, які займуть гідне місце у експозиції.

13.05.2019

ВІТАЄМО ЄВГЕНА
ПЕТРУШЕВСЬКОГО!

     Федерація гандболу Одеської області вітає директора Федерації гандболу України Петрушевського Євгена Івановича з присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».
     Бажаємо міцного здоров’я та спортивного довголіття.

23.04.2019

III ТУР ОБЛАСНОЇ
ДИТЯЧОЇ ЛІГІ ЗАВЕРШЕНО

     У період з 19 по 21 квітня на базі КДЮСШ №5 відбулися матчі III туру обласної дитячої ліги з гандболу серед юнаків 2004-05 та 2006-07 років народження.
    За результатами ігор місця розподілилися наступним чином:
        юнаки 2004-2005 р. р. н.
   І місце             – команда смт Іванівка
   ІІ місце            – команда м. Чорноморськ
   ІІІ місце           – команда м. Южне
   ІV місце          – команда м. Роздільна
   V місце            – команда с. Шабо
       юнаки 2006-2007 р. р. н.
   І місце             – команда м. Чорноморськ-1
   ІІ місце            – команда смт Іванівка
   ІІІ місце           – команда м. Овідіополь
   ІV місце          – команда м. Чорноморськ-2
   V місце            – команда м. Роздільна
   VІ місце          – команда м. Біляївка
   VІІ місце         – команда м. Болград
   Ігри наступного ІV туру відбудуться 17-19 травня.

16.04.2019 

ЗАВЕРШЁН ТРЕТИЙ ТУР ОБЛАСТНОЙ ДЕТСКОЙ ЛИГИ СРЕДИ ДЕВУШЕК 

     12-14 апреля прошёл Третий тур Областной детской лиги среди команд девушек 2004-2005 и 2006-2007 г.г. рождения.
    Соревнования проходили на базе ДЮСШ №5. Всего в них приняло участие 11 команд: пять — девушки 2004-2005 г.р. и шесть — 2006-2007.
     По результатам игр места распределились следующим образом:
    Команды девушек 2004-2005 г.р.:
  1 место — команда г.Одесса (8 очков)
  2 место — команда  г.Болград (6 очков)
  3 место — команда  г.Овидиополь (4 очка)
  4 место — команда  г. Татарбунары (2 очка)
  5 место — команда  г.Беляевка (0 очков)
    Команды девушек 2006-2007 г.р.:
  1 место — команда Шабо-І (10 очков)
  2 место — команда  г.Одесса (8 очков)
  3 место — команда  г. Раздельная (6 очков)
  4 место — команда  Шабо-ІІ  (4 очка)
  5 место — команда  г.Овидилополь (2 очка)
  6 место — команда  Болград-ІІ (0 очков)

10.03.2019 

КАЖДАЯ ПОБЕДА — 
ПОДАРОК ЗА УПОРСТВО

    Интервью с главным тренером команды ФГО «Одесса» Михаилом Щукиным.
    О клубе из Южной Пальмиры говорить и просто, и не очень. В первом случае, уже не надо выяснять, освоились ли подопечные Щукина в дивизионе сильнейших — они прочно держатся в середине пелотона.
    А вот за счет каких аргументов — тут сложнее. Автор этих строк устроил себе первое свидание с одесским экипажем на выездном матче с ЦСКА, который, кстати, гости выиграли не без проблем — 34:30.
   ЧИТАТИ ІНТЕРВ’Ю …

25.02.2019 Фото

ЧЕТВЕРТИЙ ТУРНІР З ГАНДБОЛУ ПАМʼЯТІ АНАТОЛІЯ ПЕТРИГИ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ УТВОРЕННЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    23 лютого 2019 р. в м. Роздільна відбувся традиційний турнір з гандболу памʼяті Анатолія Петриги, що був заснований 2016 року за ініціативи голови Федерації гандболу Одеської області Сергія Гриневецького.
   Анатолій Петрович Петрига – видатний тренер, відмінник освіти України, справжній спортсмен. Він – випускник Роздільнянської школи-гімназії №1 (на базі якої вже вчетверте проводитиметься турнір), понад 35 років працював викладачем-тренером Роздільнянської ДЮСШ.
    ЧИТАТИ ДЕТАЛЬНІШЕ …

08.02.2019 Фото

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ФГО

    Сьомого лютого відбулося  чергове засідання  Президії громадської організації «Федерація гандболу Одеської області», на якому були розглянуті та погоджені численні робочі питання, зокрема щодо :
   — участі команди ФГО «Одеса»- молодіжна у розіграші Кубку України серед чоловічих команд;
   —  узгодження термінів змагань обласної  дитячої ліги
   — підготовки до Четвертого турніру ветеранів гандболу памʼяті Анатолія Петриги;
   — відрядження жіночої команди «Одеський регіон» на змагання до м. Сквира Київської області(22-23 лютого);
   — направлення тренера С. Латушкова на Всеукраїнський форум з питань підготовки резерву до національних збірних команд України, що відбудеться 11-13 лютого у м. Київ тощо.
    До складу ФГО було прийнято нового члена — майстра спорту СРСР, тренера команди Вищої ліги ФГО «Одеса» Василя Яцика.

НОВИНИ ГАНДБОЛУ

16.05.2019 Таблиця

СУПЕР ЛІГУ ЗАВЕРШЕНО.
«ОДЕСА» – П’ЯТА.

     Відбулися ігри останнього 36 туру Української гандбольної Супер ліги. «Одеса» в останньому матчі поступилася «Донбасу» з рахунком 32:33 та посіла п’яте місце у чемпіонаті.
Золото – у запорізького «Мотора» Команда виграла всі 32 матчі національної першості.
Срібло в черговий раз взяв запорізький ZTR.
Третім фінішував ЗНТУ-ЗАБ, але за місце на п’єдесталі їм ще доведеться поборотися в «бронзовій серії» проти «Донбасу», який фінішував четвертим. Нагадаємо, згідно з регламентом серія за третє місце призначається, якщо після 32-х ігор різниця між третьою та четвертою командами турнірної таблиці складає 5 очок або менше. Дистанція між ЗНТУ-ЗАБ та «Донбасом» становить саме 5 пунктів. Отже 18, 20 та за потреби 21 травня відбудуться матчі за бронзу чемпіонату. Всі ігри пройдуть у Запоріжжі. Бронзова серія триватиме до двох перемог однієї з команд.
Турнірна таблиця виглядає наступним чином:Таблиця

     Отже, одесити гідно «дебютували» в елітному дивізіоні. Суперники – багаторазові чемпіони України, фаворити, націлені на перемогу, досвідчені та імениті («Мотор» має сім чемпіонських титулів, завойованих серією, яка триває починаючи з 2013 року). Але наші теж не «новачки». Нагадаємо, що команда ФГО «Одеса» була створена за ініціативи голови Федерації гандболу Одеської області Сергія Рафаїловича Гриневецького (тренери – Михайло Щукін та Василь Яцик) лише наприкінці 2017 року. Минулого сезону хлопці вибороли титул чемпіонів Вищої ліги достроково.
     Аналізуючи гру нашої команди, можна говорити про деякі недоліки та недоробки: є проблеми із захистом, часом відсутня злагодженість та розуміння між гравцями, недостатня фізична підготовка. Але, не зважаючи на все це, команді вдалося твердо «закріпитись» одразу за запорізькою топ-четверкою. Отже, перспектива є. Віктор Маломан, Дмитро Коваленко, Ігор Судавцов, Руслан Діякону, Володимир Кара, Степан Николюк, Іраклі Кбілашвілі, Сергій Клиса, Євген Чуприна, Богдан Фуртак, Євген Марченко, Олександр Яроцький, Володимир Горюнов, Віктор Федоренко, Віталій Мазур, Ігор Діденко, Сергій Зінчук – це сплав поколінь, команда, яка сьогодні пише нову сторінку в історії одеського гандболу.

 

13.05.2019 

ІГРИ СУПЕРЛІГИ
ДОБІГАЮТЬ КІНЦЯ.
У МАТЧІ ОСТАННЬОГО ТУРУ«ОДЕСА»
ЗІГРАЄ З «ДОНБАСОМ»

     Команда «Одеса» зіграла матчі 34-го та 35-го турів Суперліги: 8 травня у Львові з місцевою «СКА-Львів» та 12 травня в Одесі із «ЗТР-Буревісник» (Луганська область). Обидві зустрічі закінчилися на користь одеситів: 43:26 та 39:27 відповідно.
     Найрезультативнішими гравцями нашої команди стали Кбілашвілі Іраклі, Кара Володимир, Чуприна Євген, Федоренко Віктор.
      Перед останнім туром за результатами матчів команда «Одеса» із 32-ма очками посідає 5 місце.
      Матч останнього 36-го туру відбудеться 15 травня. «Одеса» на своєму полі прийматиме «Донбас» (Донецька область). Початок о 15.30 у спорткомплексі ОНПУ (пров. Шампанський, 11А).

ФІНАЛ ЧОТИРЬОХ
ПРОЙДЕ БЕЗ ОДЕСИТІВ

     24 квітня в рамках матчів Суперліги команда ФГО «Одеса» з рахунком 26:23 (15:8) перемогла одного з фаворитів чемпіонату – запорізький ЗНТУ-ЗАБ.
    Перемозі одеситів сприяли і вдала гра воротаря Ігоря Судавцова, і розіграш яскравих комбінацій у нападі та впевнені дії в обороні, і рідні стіни, і підтримка вболівальників.
     За результатами зустрічі найрезультативнішими стали Кбілашвілі Іраклі (7), Кара Володимир (6) та Федоренко Віктор (5).
    Наступного дня команди зустрілися вже як суперники у Кубку України. Після нічиї в першому матчі 1/4 фіналу у нашої команди з’явився шанс грати у Фіналі чотирьох. Але, на жаль, забагато сих було віддано грі напередодні. Проте суперники змогли зібратися та переграли одеситів із рахунком 33:25 (18:11).
     Найрезультативнішими в команді ФГО «Одеса» стали Діякону Руслан (4), Кара Володимир (4), Маломан Віктор (3), Николюк Степан (3), Федоренко Віктор (3) та Чуприна Євген (3).

26.04.2019 

АНОНС ІГОР
КОМАНДИ ФГО «ОДЕСА» 

    24 квітня у спорткомплексі ОНПУ (пров. Шампанський, 11А) відбудеться гра 31-го туру Чемпіонату України з гандболу серед чоловічих команд Супер ліги сезону 2018-2019 р. р. «Одеса» приймає команду ЗНТУ-ЗАБ (м. Запоріжжя). Початок гри о 15.30.
    25 квітня у спорткомплексі ОНПУ (пров. Шампанський, 11А) відбудеться матч у відповідь між командами ФГО «Одеса» та ЗНТУ-ЗАБ в рамках ігор 1/4 Кубку України з гандболу 2018-2019 років серед чоловічих команд. Початок о 15.30.
    Нагадуємо, що перша зустріч відбулася у Запоріжжі 19 квітня та закінчилася внічию із рахунком 29:29.

19.03.2019 Фото

МАЙБУТНЄ
ОДЕСЬКОГО ГАНДБОЛУ

     В Одесі на базі КДЮСШ №5 відбулися фінальні ігри Спартакіади шкіл м. Одеси з гандболу серед юнаків 5-6-х класів.
    У змаганнях взяли участь представники всіх районів міста. За результатами матчів місця розподілилися наступним чином:
     І місце            – команда ОЗШ №27 (Київський район);
    ІІ місце           – команда НВК Морський ліцей-школа №24 (Суворовський район);
    ІІІ місце          – команда ОЗШ №48 (Суворовський район);
   ІV місце          – команда ОЗШ №38 (Приморський район);
   V місце           – команда ОЗШ №81 (Київський район);
   VІ місце          – команда ОЗШ №1 (Малиновський район);
   VІІ місце        – команда ОЗШ №120 (Малиновський район).
   Фінальні ігри Спартакіади серед дівчат 5-6-х класів відбудуться у п’ятницю 22 березня в залі КДЮСШ №5 (вул. Комарова, 4А). Початок о 10.00.

15.03.2019 

ПЕРЕМОГА ОДЕСИТІВ НА ВИЇЗДІ

      У Запоріжжі одесити обіграли місцевий «ЗТР -Буревестнік» 26:21 (13:13).
    Перемогу нашої команди забезпечили Володимир Кара (1), Віктор Федоренко (3), Олександр Яроцький (5), Дмитро Коваленко (8), Володимир Горюнов (2), Євген Марченко (2) і Євген Чуприна (5). «На висоті» був і воротар одеситів Ігор Судавцов.

27.02.2019 

ІГРИ СУПЕР ЛІГИ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

     Сьогодні, 27 лютого, в рамках Чемпіонату України з гандболу серед чоловічих команд Супер ліги сезону 2018-2019 р. р. команда ФГО «Одеса» зустрічається у Києві з місцевим «ЦСКА-Київ».
     6-го березня в Одесі у спорткомплексі ОНПУ «Одеса» приймає «СКА-Львів». Початок матчу о 15.30.

05.02.2019

05.02.2019

ОДЕСА ПРИЙМАЄ ЗАПОРІЖЖЯ

      6-го лютого команда ФГО «Одеса» приймає вдома запорізький ЗТР. Гра відбудеться у спорткомплексі ОНПУ (пров. Шампанський, 11А). Початок об 11.30.

01.02.2019 Фото

ОДЕСИТИ ПРОТИ ЮЖНЕНЦІВ:
МАЙСТЕРНІСТЬ ТА ДОСВІД ПЕРЕМОГЛИ

   Останній день січня приніс ще два очки в скарбничку команди ФГО «Одеса»: в Южному одесити обіграли місцевий «Портовик». Гра відбулася в рамках 20-го туру Чемпіонату України з гандболу серед чоловічих команд Супер ліги сезону 2018-2019 р.р.
    З перших хвилин зустрічі обидві команди задали високий темп та показали свою готовність боротися за перемогу.
    Практично увесь перший тайм господарям вдавалося утримувати рівновагу, не дозволяючи суперникові досягти мети. У підсумку – 12:12.
    Шість зіграних хвилин другого тайму вивели в лідери одеситів (14:18). Як не старалися южненці повернути рівновагу гості тільки збільшували різницю. В кінці гри вдалося лише трохи скоротити розрив. Підсумок матчу – 26:31 на користь команди ФГО «Одеса».

24.01.2019

ЧЕРГОВИЙ ТУР СУПЕР ЛІГИ.
«ОДЕСА» ПРИЙМАЛА «ДОНБАС».

    Вчора відбулася чергова зустріч Супер Ліги України з гандболу серед чоловічих команд сезону 2018-2019 р. р.
   «Одеса» приймала «Донбас» з Маріуполя. На жаль одесити не здобули у цьому турі жодного очка. Гра закінчилася із рахунком 36:45 на користь гостей.

УВАГА! З технічних причин гра «Одеса»-«Донбас» переноситься зі спорткомплексу ОНПУ до КДЮСШ №5 за адресою:  вул. Комарова, 4а.

22.01.2019

СУПЕР ЛІГА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

    У середу 23 січня «Одеса» приймає вдома «Донбас» з Донецької області.
    Матч відбудеться о16.00 у спорткомплексі Одеського національного політехнічного університету (пров. Шампанський, 11А).

22.01.2019

КУБОК УКРАЇНИ-2019.
РОЗКЛАД ТА УЧАСНИКИ

    Кубок України-2018/2019 серед чоловічих команд стартує 2-3 лютого, коли відбудуться перші матчі 1/16-ї фіналу. На цій стадії гратимуть команди Першої та Вищої ліг. Клуби Суперліги стартують з 1/8 фіналу, а фіналісти минулорічного Кубка «МОТОР» та ZTR розпочнуть боротьбу зі стадії 1/4 фіналу.
      ЧИТАТИ ДЕТАЛЬНІШЕ …

14.01.2019

34:12. ПЕРЕМОГА ОДЕСИТІВ 

   11 січня після новорічної паузи матчем у Львові команда «Одеса» відновила виступи у чемпіонаті України серед команд чоловічої Суперліги.
   34:12. Саме з таким рахунком одесити взяли верх над хазяями.
   На цей час турнірна таблиця виглядає наступним чином:    17-го січня відбудеться зустріч між «Одесою» та «ЗТР-Буревісник» (Луганська область).
          Повна турнірна таблиця

08.01.2019

СУПЕР ЛІГА СЕЗОНУ
2018-2019 р
. р. 
АНОНС ІГОР 16-го та 17-го ТУРІВ.

    16-й тур Чемпіонату України з гандболу серед чоловічих команд Супер ліги сезону 2018-2019 р. р. розпочнеться із зустрічі команд КДЮСШ-ЛДУФК (м. Львів) та «Одеса», яка відбудеться 11-го січня у Львові.
    16-го січня у м. Южне «Портовик» зіграє із «ЗТР-Буревісник» з Луганської області. Початок гри о 18.00.
    17-го січня в рамках 17-го туру «ЗТР-Буревісник» зустрінеться з командою «Одеса». Гра відбудеться у спорткомплексі ОНПУ (пров. Шампанський, 11А). Початок об 11.00.

76b0d096d25dbeadc3d638859f20b584_120x826
76b0d096d25dbeadc3d638859f20b584_120x826

26.04.2019